Vinařství Starý Vrch

Pozvánka na ochutnávku vín

Série degustací prvotřídních moravských vinařství pokračuje prezentací velmi moderního a mladého vinařství z Hustopečí. Pro mne je to špička mezi současnými vinařstvími na Moravě. Výborná vína z tohoto atraktivního vinařství máte možnost ochutnat

ve středu 19. srpna

v 19.hod.

Vinařství
Starý vrch
(Hustopeče)

Vinařství Starý vrch vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Klasiku v rámci moderního provozu představuje ležácký sklep, kde vína zrají v sudech z francouzského dubu. V současné době hospodaří na vlastních vinicích v Hustopečích, nedalekém Strachotíně a v Popicích. Další hrozny pak dokupuje z vyhlášených viničních tratí v Mikulově a Přítlukách. Výrobní kapacita vinařství činí přibližně 100 000 litrů vína v moderních nerezových tancích a dalších 15 tisíc v tradičních francouzských dubových sudech.Zástupce vinařství Dominik Novotný připravil na prezentaci deset vín z ročníků 2015 až 2019 - osm bílých , vstupní Cabernet Sauvignon Rosé Frizzante a závěrečný Cabernet Sauvignon 2017 z Edice Premium. Z bílých to budou mladý Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé barrique z nejvyšší řady Edice Exclusive, Sauvignon, Pálava Cuvée Starý vrch.

Po loňské premiéře v pražské Gröbovce Vás mohu ujistit, že vína z hustopečského vinařství potěší nejen svojí kvalitou, ale také atraktivní, moderní a velmi vstřícnou ambaláží. Rozhodně se máte se na co těšit!Všechna vína si budete moci po degustaci zakoupit, nebo objednat za sklepní ceny!


Cena této a všech dalších ochutnávek činí

pouhých 200 Kč.

Nutná rezervace na tuto a všechny další ochutnávky pouze na:

lchlupaty@centrum.cz, nebo na

mobilu: 603 378 692

Horní Landhauska, Havlíčkovy sady 59 - Gröbovka, Praha 2

Bližší informace o řízených ochutnávkách

Vám poskytne Libor Chlupatý

Tel.: 603 378 692